Co zrobić kiedy nie działa Quick Look na Mac’u?

Quick Look (Szybki podgląd) to narzędzie, które umożliwia szybkie podejrzanie zawartości zaznaczonego pliku na Mac’u poprzez wciśnięcie klawisza spacja. Nie trzeba przekonywać o jego użyteczności i tym, jak przyśpiesza nam pracę. Jednak może zdarzyć się, że przestanie on prawidłowo wczytywać podgląd, nie będzie się on uruchamiał, bądź zaistnieją jakieś inne problemy z nim. Można jednak temu łatwo zaradzić.

Zrestartowanie aplikacji Finder

Quick Look jest zintegrowany z programem Finder, wiec najłatwiejszym sposobem na jego naprawę może być po prostu zrestartowanie Findera. Zrobimy to klikają w ikonę jabłka na pasku menu, a następnie wybierając Wymuś koniec…

W aplikacji Wymuszenie zamknięcia z listy wybieramy Findera, a następnie klikamy w przycisk Uruchom ponownie.

Wyłączenie procesu QuickLook

Przy dłuższym korzystaniu z Mac’a, bądź przy intensywnym wykorzystaniu Quick Look, mogą namnożyć się uruchomione procesy tego narzędzia. Warto wtedy uruchomić program Monitor aktywności, wyszukać w nim “quicklook”, a następnie, po kolei, zakończyć wszystkimi procesy.

Usunięcie pamięci podręcznej Quick Look

W pamięci podręcznej Quick Look zapisane są podglądy plików, które były zapisywany przez Quick Look. W wyjątkowych sytuacjach może powodować to jakieś problemy. Jeśli wszystko działa prawidłowo, to nie ma co sobie zajmować tym głowy, jeśli jednak mamy problem z Quick Look, to warto spróbować ją usunąć.

Wystarczy uruchomić aplikację Terminal, a w niej wpisać komendę:

qlmanage -r cache

Po czym wciskamy klawisz Enter.

Zrestartowanie Mac’a

Jeśli wszystkie powyższe sposoby zawiodły, to prawdopodobnie coś innego wpływa na problem z działaniem Quick Look. Najlepszym rozwiązaniem na to będzie po prostu zrestartowanie Mac’a, co wymusi ponowne uruchomienie wszystkich procesów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*