Nadgryzione.plPrzenoszenie plików w Finderze

mapa strony

Przenoszenie plików w Finderze

2012-03-22, 08:00 / autor: Mateusz Skuza/ odsłon: 10 289 / Lubię to! 

Od tej zasady jest jednak jeden wyjątek – mianowicie przenoszenie plików na zewnętrzny nośnik (pamięć flash, dysk itp.). Kiedy skorzystamy ze sposobu opisanego powyżej – przeciągniecie z jednego okna do drugiego – to w tym przypadku pliki zostaną skopiowane. Jednak jest na to sposób: wystarczy przeciągnąć jak w powyższym sposobie, jednak przed puszczenie lewego klawisza myszy przytrzymać klawisz CMD. Z okolicy kursora zniknie ikonka plusa, a pliki po skopiowaniu zostaną usunięte.

Zobacz inne wpisy:

Programy do odzyskiwania miejsca na dysku

Ściąganie video ze stron przez Safari

Mapa świata na biurku

Monitorowanie systemu z paska menu

Usuwanie zbędnych plików na Mac’u


zobacz inne wpisy o:,,

komentarze:

  ~ raf 2012-03-22, 21:01

  „wytnij – wklej” – wystarczy użyć skrótów klawiszowych. żeby przenieść plik wystarczy użyć „CMD + C” (tak jak zwykłe kopiowanie) a w miejscu docelowym użyć „CMD + ALT + V” (czyli jak wklejanie tylko z dodatkowo wciśniętym ALTem). wtedy zamiast skopiowania pliku, zostanie on przeniesiony, czyli po windowsowemu wycięty i wklejony.

  ~ Mateusz Skuza 2012-03-22, 21:12

  oo, tego nie wiedziałem – warto zapamiętać :)

  ~ HmS 2012-03-23, 05:23

  Nie wyobrażam sobie korzystania z findera bez TotalFindera (którego poznałem dzięki Tobie, za co ogromne dzięki!) Raz – mamy zakładki w okienku, co ułatwia zarówno przeglądanie folderów, jak i przenoszenie plików. Dwa – dodaje funkcję wycinania: cmd + x.
  Przy tej okazji mam pytanie – podobno jest skrót klawiszowy uruchamiający totalfindera. Wiesz może jaki?
  Pozdrawiam serdecznie

  ~ raf 2012-03-23, 07:10

  @Mateusz – mało osób wie, że jest taka funkcja a to normalne windowsowe wytnij – wklej. ale pohejtować zawsze można, że nie ma takiej funkcji w mac os x :)

  @HmS – w ustawieniach total findera była chyba taka opcja, że mogłeś ustawić własny skrót klawiszowy do otwarcia nowego okna.

  ~ rob 2012-06-05, 17:42

  szanowni,

  probuje wycinac i wklejac przy pomocy opisanych skrotow….. nie dziala
  cmd+c dziala, cmd+v dziala, tzn wkleja ale nie wycina
  pomocy,
  przyznaje, ze zabawa w przeciaganie z folderu do folderu

  Jak uruchomic total findera?

  ~ Mateusz Skuza 2012-06-12, 00:02

  @rob tak jak wyżej w komentarzach jest, jeśli chcesz, żeby w Finderze wycięło, to kopiujesz normalnie (cmd + c), a wklejasz poprzez cmd + alt + v. Co do Total Findera, to jest on oddzielnym programem, możesz go ściągnąć tutaj: http://www.nadgryzione.pl/programy/1522/totalfinder

Do góry