Nadgryzione.plDarmowy edytor graficzny na Mac’a

mapa strony

Darmowy edytor graficzny na Mac’a

2011-11-25, 08:00 / autor: Mateusz Skuza/ odsłon: 4 428 / Lubię to! 

Trzeba zacząć od tego, że Skitch nie jest programem w stylu Pixelmatora, to raczej prosty edytor, który umożliwia zaznaczenie i opisanie obiekty na zdjęciu, czy screenie, a następnie dodanie go do dokumentu/zapisanie. Oprócz tego, mamy także podstawowe możliwości manipulowania obrazem: obracanie, zmniejszanie, przycinanie. I w zasadzie na tym kończą się jego możliwości.

Podsumowując, może Skitch posiada trochę więcej opcji niż Podgląd, jednak dziwie się, że wcześniej znaleźli się ludzie, którzy byli w stanie za niego płacić. Teraz kiedy jest darmowy, może stać się ciekawym rozwiązaniem dla osób, które tylko od czasu do czasu potrzebują przerobić jakąś grafikę w podstawowym stopniu. Jednak jeśli oczekujesz czegoś więcej, to polecam jednak zainwestowanie w Acorna.

PS Jeśli chcesz zacząć korzystać z tego programu, to polecam rzucić okiem na screeny poniżej, które pokazują gdzie są niektóre opcje. Program jest niezbyt intuicyjny i dojście do niektórych rzeczy może nie być łatwe (np. zmniejszania, czy przycinania grafiki).

Program Skitch ściągniesz tutaj.

Zobacz inne wpisy:

Czytniki plików ePub na Mac’a

Przenoszenie plików w Finderze

Mapa świata na biurku

Monitorowanie systemu z paska menu

Wybór programów w Launchpadzie


zobacz inne wpisy o:

Komentarze wyłaczone

Do góry